Jenom v pohádce je vše zadarmo

Napsal GVKB (») 10. 2. v kategorii Ekonomika, přečteno: 24×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online


Jeden důchodce mi na lavičce dneska v obchodním domě řekl že nejlépe se lidi měli u nás za Rakousko-uherská monarchie, je to jeho subjektivní pravda, ve skutečnosti se mají lidé nejlépe tam kde se za vše platí cena, kterou určuje aktuální situace, a cena není regulována monopolně státem nebo nadnárodními korporacemi. 

V konzumní kapitalistické kultuře je vše o cenách za; práci, zboží, služby, atd. pokud je cena malá nebo veliká tak zde jsou problémy, cena je regulátorem pro ekonomiku, v některých kulturách je běžné se o cenu dohadovat u nás se o cenách nedohadujeme a respektujeme ceny které jsou pevně dané. 

Kdo nebo co může za to že je cena chybná? Za chybné ceny mohou vždy ti co mají výhody a tak mohou ceny u něčeho snížit a u jiného zase zvýšit, lidi dělají chyby bylo a bude. Mnoho zaměstnavatelů nemůže sehnat zaměstnance, protože nabízí za dělnickou práci málo peněz, mnozí to řeší zaměstnáváním cizinců z východu, jenže tím vzniká mnoho neřešitelných problémů. Máme u nás ceny jako na západě a mzdy jako na východě, a média nám tvrdí že blbá nálada skončila a že se máme lépe.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a pět