Ekonomika potřebuje optimalizaci

Napsal Admin (») ve čtvrtek 30. 6. v kategorii Ekonomika, přečteno: 27×

Jak správně nastavit systém o tom to je, jestliže je systém chybně nastaven logicky i chybně funguje a je jedno, jestli tím systémem je; program, databáze, člověk, myšlení, ekonomika, politika, daně, počítač, mobil, internetová stránka, stroj, letadlo atd. Vyjmenovat všechny systémy, které lze nastavit správně o tom by mohla být veliká knihovna, problémem je často že správné nastavení se musí po určité době opravit a znova nastavit, funguje jenom to, co kontrolujeme a optimalizujeme. Jednoduché je nastavení budíku na čas, kdy zazvoní, jenže je i mnoho nastavení která jsou složitá třeba nastavení daní, nebo nastavení rakety která letí na jinou planetu.

Na takovém nastavení se podílí mnoho specializovaných profesionálů a trvá jim dlouho, než je vše nastavené. S nastavováním mají nejvíce problémů programátoři, protože programování to je nastavení systému, které po nastavení správně funguje tak, jak to od systému my potřebujeme. Optimalizací zjednodušíme složitou ekonomiku a politiku, dosud většina optimalizací u ekonomiky a politiky probíhala jenom na povrchu, proto zde byli neustále problémy s tím, že ekonomika a politika měla mnoho chyb, a tak nefungovala správně.

Je snadné změnit povrch u ekonomiky a politiky, je těžké změnit to co je pod povrchem, pod povrchem ekonomiky a politiky je boj a soutěž o to co milujeme a potřebujeme, jde o to, aby tento boj a tato soutěž byla jednoduchá a spravedlivá. Podívejme se do přírody na hmyz, zde je soutěž a boj jednoduchý a spravedlivý, protože hmyz je zde mnohem déle než člověk a je zde v mnohem větším množství než člověk, hmyz žije krátce a tím se rychle i optimalizuje a zjednodušuje. V životě se vše točí kolem závislostí, které se vším živým snadno manipulují, abychom mohli optimalizovat jakýkoli živý systém, musíme porozumět závislostem tohoto systému.

Výkon je možný díky příkonu, pokud se zmenší příkon, logicky se zmenšuje i výkon, to je základem pro všechny závislosti, jde zde o stimulaci k aktivitě, pokud z aktivity není zisk toho, co milujeme a potřebujeme tak naše aktivita skončí. Proč pracovat, když vám zaměstnavatel a stát ukradnou váš zisk, veliké daně a poplatky, veliká inflace, veliká složitost zákonů a norem, to jsou hlavní problémy současnosti. Příčinou je zde centralizace, která vytvořila mocenskou a ekonomickou pyramidu kde na vrcholu je ráj pro elitu a dole je očistec pro pracující lůzu.

Tam kde člověk nesmí zabít druhého člověka, tam se lidem špatně žije, protože dobrota je žebrota, život to je boj a tím i zabíjení nepřátel! Jakmile došlo k tomu, že se přísně zakázalo zabíjení lidí, tak následkem byl složitý centrální systém, kde byla mocenská a ekonomická veliká pyramida! Nikdo nezabije toho, koho miluje a potřebuje, ale každý bude chtít zabít toho, koho nenávidí, protože on na něm sobecky parazituje.

Vše se zde optimálně zjednoduší, jakmile začneme zabíjet mocné a bohaté parazity, nepotřebujeme zde mít mocenskou a ekonomickou pyramidu, ale potřebujeme zde mít možnost se správně specializovat na to, co milujeme, a to potom dělat od narození do smrti, elita nám sobecky brání v tom, abychom se přirozeně specializovali, protože se bojí toho, že by po tom nemohla už s námi snadno sobecky manipulovat! Vše ze zde postavené na ideologických dezinformacích, kdy z dálky vypadá kulturní civilizace jako ekonomický ráj a z blízka poznáme, že to není ráj ale, že je to ekonomický očistec, ve kterém je nám ten druhý lhář a zloděj peklem, protože na nás sobecky parazituje.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.